KosovoVijesti

13 i 15 godina: Maloljetnice žrtve trgovine ljudima u prihvatilištu

Policija Kosova pronašla je dvije maloljetne žrtve trgovine ljudima, starosti 13 i 15 godina i uhapsila dvojicu muškaraca za trgovinu ljudima i silovanje.

Djevojčice su smještene u prihvatilištu. One su pronađene nakon kontrole jednog lokala u Uroševcu u kojem je, kako se sumnja radila jedna od žrtava, te stana u kojem su žrtve bile smještene.

Jedan od uhapšenih muškaraca B.R. (1981) sumnjiči se da je on pružao smještaj maloljetnicama i radno ih angažovao, te se tereti za trgovinu ljudima. Oduzet mu je telefon i određen pritvor od 48 časova.

Drugi uhapšeni (2004) je počinio krivično djelo „silovanje“, te je i njemu određen pritvor u trajanju od 48 časova. Takođe se radi o muškarcu sa Kosova, ali nema drugih podataka.


Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku sa dešavanjima na Kosovu i šire zapratite našu Facebook Stranicu i naš Instagram Profil

Izvor
KoSSev

Više iz rubrike

Back to top button